^
2-09-2019


CMMS Maszyna szkolenia

Ten krótki post jest odpowiedzią na zapytania o szkolenia w zakresie użytkowania programu CMMS Maszyna. Od zawsze zdarzały się takie zapytania, najczęściej przed zakupem jednak ostatnio ich ilość znacząco wzrosła.

Nie prowadzimy szkoleń a powodów jest kilka.

Co musi potrafić pracownik utrzymania ruchu? Co musi umieć mechanik, elektryk, automatyk, mechatronik? Musi umieć czytać dokumentację. Dokumentację, schematy, rysunki techniczne, musi umieć stawiać pytania i znajdować na nie odpowiedzi. Na tym polega jego praca.
Na stronie dostępna jest dokumentacja oprogramowania. Można ją przejrzeć w pół godziny tak aby wiedzieć gdzie szukać konkretnych odpowiedzi gdy się zacznie pracę z programem.

Jednorazowe szkolenie rozumiane jako praca z osobami nie mającymi jeszcze żadnych doświadczeń z programem mają cokolwiek wątpliwy sens. Człowiek ma ograniczoną perfekcję i ciężko się czegoś nauczyć jeśli tego czegoś na co dzień nie robi albo przynajmniej nie próbuje robić.
A jak już zacznie to połowa pytań znika sama.

Na pewno wartością dodaną było by szkolenie dla osób które już program poznały i chciały by się czegoś dowiedzieć.
Ale tu nie sposób nie wspomnieć o kosztach. Czas, dojazdy, czas dojazdu, to wszystko kosztuje i takie szkolenie musiało by mieć nieproporcjonalny koszt względem kosztu samego programu. Tym bardziej że każdy w każdej chwili może napisać lub zadzwonić i dopytać się o konkretne funkcjonalności czy rozwiązania. I to całkiem za darmo.